O DYKA

Popredný výrobca plastových potrubných systémov

DYKA Group

Spoločnosť DYKA patrí medzi popredných výrobcov plastových potrubných systémov v Európe. Firma pôsobí na medzinárodných trhoch a má pobočky v niekoľkých európskych krajinách, okrem iného aj na Slovensku. DYKA dodáva vysoko kvalitné produkty kanalizačných, odpadových a tlakových systémov.

DYKA je holandským producentom plastového potrubia a tvaroviek pre vodovody, kanalizácie, vnútorné odpady a priemyslové systémy z PVC, PP, PE či ABS. Spoločnosť založil už v roku 1954 Albert van Dijk, ktorý zohral hlavnú rolu v rozvoji, uvedení a prijatí plastových materiálov v Holandsku. Jeho vynález - tvarovka z jedného kusa bola svetová novinka. Od roku 1987 je DYKA súčasťou divízie výroby plastových potrubných systémov nadnárodnej spoločnosti LVM - európskeho výrobcu PVC, patriacej do skupiny Tessenderlo Group.

Group Tessenderloo zamestnáva v celosvetovom meradle viac než 7000 ľudí a má ustálený ročný obrat 1,5 miliard eur. V rámci tejto skupiny zamestnáva DYKA a celá divízia výroby plastových potrubných systémov 1150 ľudí s obratom 250 miliónov eur. Dnes má táto divízia výrobné závody v Holandsku, Belgicku, Francúzsku a Poľsku a ďalej pôsobí i v Nemecku, Veľkej Británii, Českej republike a na Slovensku. Prostredníctvom pobočky DYKA Export poznajú naše produkty aj v ďaľších 50 krajinách južnej i západnej pologule.


 

670 Organization

Organizačná štruktúra

Pobočky DYKA v Európe

DYKA Sitemap of Europe